4 Ağustos 2010 Çarşamba

ne göreceğini umarak bakıyorsun doğmamış güneşe?
bi beklentin varmı nefes alıp vermekle ilgili?
yada nasıl bir ümit besliyorsun,ne olur mesela birazdan doğunca güneş?

dilekler olur.
yeterki dilensin.

sevdiğim kim varsa, kendimde dahil,sevebileceğim herkeste dahil...
sağlığı iyi olsun.

kalbi ritmini çalsın.dudakları kiraz pembesi ,yanakları al olsun.teni sıcak kalsın enerjisi dışına taşsın.ciğerlerinden nefes.midesinden gurultu,bacaklarından güç eksik olmasın.

kanı bol olsun,damarlarında dönüp dönüp dolaşsın.

sevdikleriyle bir arada olsun,kolu kollarına değsin,gözü gözlerinin içine baksın lafları birbiriyle başlasın nesi varsa;bölüşecek biri olsun,nesi yoksa;bulup getirecek biri olsun.bu birileri az ama öz olsun.bazıları dünyada tek olsun,sevgisinin tamamını harcasın,harcasın ki,ona büyük bir miras kalsın.

sevmekten bıkıp usanmayacağı biri olsun,onun yeri ayrı olsun,onu başucuna koysun,ama yalan uydurmasın.o,her şeyine her haline tanık olsun.bir hareketiyle güldüren,bir hareketiyle ağlatan olsun.duyguların hepsi onda olsun kalbi buna teslim olsun.bütün şarkılarda o olsun,aşık olsun sırılsıklam olsun,kurumasın.

yapmaktan bıkıp usanmayacağı bir işi olsun.başarının gerçek adının bu olduğunu unutmasın,ibadet eder gibi,bu keşfini her gün yeniden kutlar gibi,onu yapıp dursun.yaptıkça daha iyi yaptığını görsün.daha iyi yaptıkça bunu başkaları da görsün.o başklarının bunu yaptığını dış gözüyle görsün,iç gözü hep işinde olsun.

neşesi bol olsun.

kendini mutlu etsin, durduk yere neşelenmek nedir bilsin.içinde birşey durup durup zıplasın.duydukları gördükleri onu gıdıklasın,kahkaha attırsın.gürültü çıkarsın,saçma şeyler söylesin.çocuklukta en şımardığı ana sık sık gidip gelsin,nereye gidip geldiği bilinmesin.

değiştirmek istedileri değişsin.

içte ve dışta,iyi ve kötü günde tadilat yapsın eskileri atsın,ruhunu havalandırsın.kapıda hep kamyonu dursun,dilediği yere taşınsın.kendinden taşınmak isterse,içindeki güç,dışındaki sevgi ona yardımcı olsun.bileği bütün alışkanlıklarıyla,bağımlılıklarıyla güreşsin.

birşey ona sürpriz olsun.günlerden bir günü;bir pakete sarılı olsun.açılınca içinden hiç beklemediği güzel bir haber çıksın.bugün üçyüzaltmışbeşten herhangi biri olsun.öylesine bir "pazartesi"arkaya kavuşturduğu ellerinde unutulmaz bir "salı"saklasın.öyle tahmini mümkün olmayan birşey olsun ki,hayatın zekasını anlasın.

bir hayali gerçek olsun.bir hayale gözünü yumsun.peşinden koşup onu sobelesin.hayalini kendinden saklamasın ,bir çizgi filmde olduğunu ve herşeyin mümkün olduğunu unutmasın.

gözlerim görmediğim yerlerle karşılasın,kamaşsın,güzel anların fotoğrafları biriksin.unutulmaz olsun.gözlerim gözlerle buluşsun,gezsin,görsün.öğrensin.

kaydettikleri ,kaybettikleri olmasın.

ellerim bırakmasın,yumruk olmasın üşümesin. başparmağıyla yeni hedefler göstersin ki,koşup gideyim.bir değil,iki değil,altı değil,"on!yapsın.yeni limanlara sallasın.üzüntüyü kederi sıkıntıyı baybaylasın.

aklım karışsın ,bildiklerim şaşsın.öğrensin ,merakı hiç bitmesin.bazı şeyler olsun ki ,almasın .gizemi kalsın onlarında,akıl onları çözmek için uğraşsın.aklım açık olsun,başka akıllarla buluşsun,artsın,ama herşey akıldan ibaret olmasın.

duydularım dalgalansın çarşaflar gibi silkelensin,yere ne düşerse düşsün,kıymetlidir o...aklım onu susturmasın,çok konuşup kandırmasın...duygularımdan da öte iç sesim var ,o hiç susmasın. koruyucu melek gibi beni takip etsin,tünele girersem çıkarsın,uçarsam indirsin.bana mukayyet olsun.

dostlarım dost kalsın.yanımda olsun.onlarsız hiçbirşey olsun istemem...

ailem yanımda kalsın.onlarsız ben azalırım.tek bile olamam düşünce dolu,tolerans dolu,emek ve sevgi dolu masalarda buluşalım,içimde hep şu his olsun;,herşey gitse hepsi bitse,onlar var.

bedenim hayallerime ihanet etmesin.ne olursa olsun sağlık olsun.koşsun zıplasın derin derin nefeslerle dolsun,omurgası dik dursun,kasları güçlü olsun.
maşallahı olsun.yaşından genç dursun.

bu duayı okusun dudakları.kendi sesiyle duysun.duaları gerçek olsun.

her kelimesine şükretsin.tek satırına nazar değmesin.

amin.

1 yorum:

  1. kelime yok yorum yapmaya, eline diline yüreğine sağlık, ailen hep yanında, hepsi bitse bile onlar var...

    YanıtlaSil